TOSKANA - UMBRİA VE CINQUE TERRE TURU

TÜM TURLAR - 2 AKŞAM YEMEĞİ ve 1 ÖĞLE YEMEĞİ ŞARAP TADIMI DAHİL

1.Gün : İSTANBUL - BOLOGNA - FİESOLE - MONTECATİNİ

İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar THY kontuarında saat 02.00 de buluşma Gümrük ve pasaport işlemlerinizi tamamlayarak TK2355 sefer sayılı uçak ile saat 03:50 de İstanbul’a hareket. 05:00 de varış. TK 1321 sefer sayılı uçuş ile saat 08.20’de Bologna’ya hareket ve saat 09:55 de varış. Havaalanında karşılanma.  Bologna şehir turu;  Karakteristik özellikler taşıyan bu kentte, dünyanın toplamda en uzun kemeraltıları yer alır. Bu durum Bologna’ya ayrı bir güzellik ve özellik katar.  Şehrin tarihi bölgesinde her sokakta rahatça yürümenizi sağlayan Portico'lar yani kemeraltı güneşli havada güneşten yağmurlu havada yağmurdan etkilenmeden rahatça şehirde yürümenizi sağlar. Turumuza, şehrin kalbi Piazza Maggior’dan başlıyoruz. Bologna'nın sembolü Neptune Çeşmesi, meydanın  girişinde, şimdi kültür merkezi ve kitaplık olarak kullanılan eskiden ticaret merkezi olarak kullanılan Salaborsa'nın özellikle tavan mimarisi inanılmaz derecede ilginizi çekecektir.  Ayrıca tabanında bulunan cam galeriden şehrin kurulduğu ilk günlerden kalma kalıntıları da görebilirsiniz. Piazza Maggiore'ye hakim olan en önemli iki yapı Bologna Town Hall ve Basilica San Petronio da diğer görülecek yerler arasında.  Arkeoloji müzesi ve olağanüstü güzellikteki avlusuyla Palazzo dell' Archiginnasio'yu da göreceksiniz. Burası batı dünyasının en eski üniversitelerinden biridir. Diğer görülecek bir nokta; Piazza San Stefano,  aynı ismi taşıyan ve çeşitli dönemlerde yapılmış birbirine bağlı yedi kiliseyi aynı çatı altında toplayan son derece ilginç binadır. Halk arasında Sette Chiese (Yedi Kilise) denen yapının ön yüzündeki balkon çok hoşunuza gidecek. Şehrin başka bir sembolü ise, Orta çağdan kalma  Asinelli ve Garisenda isimli yan yana duran iki kule. Tıpkı, Pisa kulesi gibi yan yatmış durumda. Serbest zamanınızı şehrin ara sokaklarında dolaşarak geçirip, Bologna'nın günlük yaşamının aktığı Via dell' Indipendenza adlı ünlü caddesinde restorantlar, cafeler, magazalarla dolu  caddesinde geçirebilirsiniz. Aracımıza transfer. Fiesole’e hareket. Etrüsk yerleşimi olan Fiesole Floransa’ya yarım saatlik mesafede popüler bir şehirdir. Burada başta domo olmak üzere Bandini Müzesi, arkeoloji Müzesi, St. Francesca Rahibe Manastırı gezilecektir. Montecatini’ye hareket otelimize yerleşme ve geceleme.

2.GÜN : CINQUE TERRA  BÖLGESİ - MONTECATİNİ

Sabah kahvaltıdan sonra Italyanın karayolu ulaşımı olmayan sadece demir yoluyla ulaşım sağlanan saklı hazinelerinden Cinque Terra bölgesini ziyaret ediyoruz. Öncelikle La Spezia ya gidiyor ve çok kısa bir tren yolculuğundan sonra Rio Maggioreye varıyoruz. (7 dk) Inanılmaz güzellikte  deniz manzaralı ve muhteşem kayalıklardaki evleriyle meşhur bu bölgede rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Manoralaya varıyoruz yine trenle (25 dk) .Bu çok tatlı balıkçı köyünde küçük restaurantlarda deniz mahsüllerini tadabilir yörenin güzel balıklarından,kalamar v.b.  sipariş verebilir, bölgenin şaraplarını tadabilirsiniz. Dha sonra ise son durağımız olan ve  İtalyan Rivierası'ndaki en gerçek "balıkçı köylerinden" biri olmaya devam eden Vernezzaya geçiyoruz. (30 dk trenle) Buradaki yine rehberli gezimiz sonrası La Speziaya geri dönüyoruz (19 dk trenle) Otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

3.Gün: MONTECATİNİ -  ST. GIMIGNANO - SİENA  

Kahvaltı -  Harika bağların arasından geçerek Toscana’nın kalbi sayılan San Gimignano turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yüz adet kulesi ile ünlü kasabada inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşıp hayran olacaksınız. San Gimignano, ortaçağda Roma'ya  giden hacıların mola yeri iken, daha sonra haç rotası değişmiş ve nüfusu yarıya inmiştir. Kasabada kalanlar gerçekten kenti çok iyi korumuştur. Daha sonra San Gimignano turizm ve şarap üretimi sayesinde gelişmiştir. Kentin siluetinde uzun kuleler dikkat çekmektedir. Orjinalinde 76 adet olan kuleden günümüzde, geriye sadece 14 tane kalmıştır. Bu penceresiz kuleler sahiplerinin servetini ve gücünü temsil eder. Ana meydan Piazza del Duomo'da yer alan Palazzo Vecchio del Podesta'nın kulesi Torre della Rognosa ise kasabanın en eskisidir. Palazzo del Popolo belediye sarayı ise bir diğer görülecek yerdir. Via San Matteo ve Via San Giovanni şarap ve diğer bölgesel ürünlerin satıldığı kalabalık sokaklarda gönlünüzce güzel saatler geçirebilirsiniz.Geceleme otelinizde Unesco'nun korumasında olan Siena kentine hareket ediyoruz. Kente varır varmaz şehir turumuza başlıyoruz. Siena Ortaçağdan bu yana bozulmamış tipik kırmızı tuğlaları ve ünlü Palio at yarışlarıyla ünlü bir şehirdir. Görülecek yerler, Azize Caterina'nın kesik başının bulunduğu San Domenico kilisesi, Sapienza caddesi, Avrupa'nın ilk banka binası Salimbeni, şehir katedrali ve ünlü Palio at yarışlarının yapıldığı Campo meydani. Ardından Sienanın muhteşem sokaklarında serbest zaman. Otelimize yerleşme ve geceleme.

4.GÜN : SİENA - PİENZA - MONTEPULCİANO - ORVİETO ( UMBRİA BÖLGESİ)

Sabah kahvaltı sonrası Rönesans’ın en iyi planlanmış şehirlerinden biri olarak kabul edilen, son derece şirin bir kasaba olan Pienza’da kısa bir gezinti yapacağız. Pienza, Pecorino peynirleri, harika manzaraları ve dükkanları ile ünlüdür. Şehrin merkezindeki pazar ve mağazalardan alışveriş imkanı için serbest saatlerimiz olacak. İkinci durağımız,  masalsı güzelliklerle dolu yeşil dağ ve vadilerden geçerek, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmış bölgenin en ünlü kasabası olan Montepulciano‘ya doğru hareket ediyoruz. Üzüm bağlarının ve rengarenk tarlalarının oluşturduğu manzaralar karşısında kendinizi bir kartpostalın içinde hissedeceksiniz. Ünlü Brunello şaraplarının tadımı için Biondi Santi mahzeninde mola verecek ve tarihi Banfi Kalesini gezeceğiz.  Katedrali ve beyaz şaraplarıyla ünlü, UMBRIA’nın en güzel yeri şahin tepesi Orvieto’ya çıkıyor ve manzaranın tadını çıkarıyoruz( tepeye kadar otobüsle çıkmak mümkün olmadığından füniküler kullanıyoruz.) ORVIETO sokakları  aynı Toscana yolları gibi harika, görüntü muhteşem hele dükkanlar rengarenk. Bol bol fotoğraf çekiyoruz ve yokuşu tırmanınca yine bir Katedral'in karşısında buluyoruz kendimizi. Bu küçük ama şirin kasabanın sokak aralarında kayboluyor yine öğle yemeğimizi bu restaurantların herhangi birinde yöreye özgü beyaz şaraplardan tadarak alıyoruz. Zamanın adeta durduğu ve trafiğin olmadığı bu küçük kasabada zaman geçirdikten sonra artık Perugia’ ya gitme zamanı. Ortaçağdan kalma Etrüsklerin izlerini taşıyan en eski şehirlerden biri olan Peruggia’da 13.yy.dan kalma eserlerle dolu dar sokakları gezerken eski çağlara gitmiş gibi olacaksınız. Gothic Katedral 1293 – 1443 yılları arasında inşa edilmiş gotik stildeki Palazzo Dei Priori görülecek yerler arasındadır. Konaklama otelimizde.

5. GÜN : PERUGIA -  CORTONA - AREZZO - BOLOGNA – İSTANBUL- İZMİR

Kahvaltı. Cortona’ya hareket.Cortona,Toscana'nın en eski kasabalarından biridir.Hiç bozulmadan bütün tarihi güzelliğiyle korunmuştur. Roberto Benigni'nin o muhteşem filmi La Vita e Bella'da burada çekilmiştir. Via Janelli isimli sokaktaki evler ortaçağdan kalmadır. Evlerin özelliğiyse güçlü iskelelerin üzerindeki çıkmalarıdır. Cortona'daki bütün ara sokaklara girip, evlerin özellikle kapılarının fotoğrafını çekmek sizin bu güzelliği dönüşte hiç unutmamanız için iyi olacaktır. Sanat galerileri, leziz yemekleri için de  Trattoria La Grotta 'nın veya Ristorante İl Pino 'nun keyfini çıkartın, Arezzo’ya  doğru ilerliyoruz. 7 dalda Oscar’a aday olan “Hayat Güzeldir” filminin çekildiği Arezzo’nun gezilmesinden sonra Bologna Havalimanı'na hareket ediyoruz. .TK1326 sefer sayılı uçak ile saat 19:20 de İstanbul’a hareket.22:55 de İstanbul’a varış. TK2354 sefer sayılı uçak saat 01:30 da  de İzmir’e hareket. 02:40 da İzmir’e varış.ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

15-19 Mayıs 2024  4 Gece - 5 Gün

Ücret Bilgileri

 

 

 

                  

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER​

 • İzmir - İstanbul – Bologna / İstanbul- İzmir   arası Türk Hava Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Tüm havaalanı ve otel transferleri
 • Montecatini’de 2  gece, St.Gimignano’da 1 gece, Perugia veya Bologna'da 1 gece olmak üzere toplam 4 gece 3* ve  4 * otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları (4)
 • 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler
 • Şehirlerde ve ören yerlerinde alınacak yerel rehberlik hizmetleri
 • Şehir vergileri
 • Orvieto’da fünikuler ücreti
 • Cinque Terra / La Spezia / Rio Maggiore / İtalyan Rivierası Köyleri ve Vernezza'da tren yolculukları
 • Fiesole, Floransa, Montecatini,  San Gimignano, Siena,Pienza, Montepulciano, Orvieto (Umbria Bölgesi) Cortona ve Arezzo şehir gezileri
 • Profesyonel Pastoral Tour Rehberlik hizmetleri
 • TURSAB Zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Yemeklerde alınacak olan içecekler
 • Vize ücreti  *** Yeşil Pasaporta vize yoktur***
 • Yurt dışı çıkış harcı  ( 150.00 TL )
 • Program dışında düzenlenecek olan ekstra turlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri  

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY'den alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şehir ve çevre turlarında tüm giriş ücretleri yolculara aittir
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Seyahat edeceğiniz ülkelerin para birimi Euro’dur. 
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir. 
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden  ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
YUKARI