TUNCELİ - OVACIK - MUNZUR VADİSİ VE GÖZELERİ

TURLARIMIZ YENİ DÖNEM KURALLARINA GÖRE DÜZENLENMİŞTİR

1. GÜN, 23 Nisan 2021 Cuma : İZMİR – ELAZIĞ – PERTEK - NAZİMİYE – TUNCELİ

Adnan Menderes Havalimanı Pegasus havayolları kontuarında saat 08.30 da buluşma. Saat 09.40 de Elazığ’a uçuyoruz. Saat 11.40 de Elazığ Havalimanına varış. Rehberimizi ve aracımızla buluşuyoruz. Meşeli’den Pertek’e feribotla geçerek Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Feribot yolculuğumuz sırasında Keban Barajı sularında bir adacık olarak kalmış Pertek Kalesi’ni göreceğiz. Güzergâhımız üzerinde yer alan, Keban Barajı’nın yapımı sırasında su altında kalmaktan kurtarılarak Pertek’e taşınan Sungur Bey ve Çelebi Ağa camilerini görüp bilgi alacağız. Pertek gezimizi tamamlamamızın ardından Türkiye’de önemli mevkilerde bulunan birçok kişinin doğduğu Nazimiye ilçesine hareket ediyoruz. Bölge Alevilerince kutsal kabul edilen Düzgün Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki köylüler her yıl yazın başında çayırlara başlamadan önce bereketli olsun diye, çayırlar bittikten sonra şükür olsun diye bir araya gelip burada Allah’ı anar kurban keserler, Düzgün Baba’da derviş hayatı süren insanları görmek mümkün. Gelen akşamla birlikte Tunceli şehir merkezinde bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN, 24 Nisan 2021 Cumartesi : TUNCELİ / MUNZUR VADİSİ – MUNZUR GÖZELERİ – OVACIK

Sabah kahvaltı sonrası dağların göğe uzandığı, sapsarı, turuncu, kırmızı ve yeşilin binbir tonu eşliğinde yapacağımız Türkiye’nin en büyük ve önemli milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Park’ını ziyaret ediyoruz. 'Munzur Baba' efsanesinin kaynağı gözeler, gün boyu vadilerde, derelerde, köylerde geleneksel yaşam ve Munzur dağlarının kendine özgü bitki örtüsünün peşinde olacağız. Munzur Gözelerindeki Alevi-Kızılbaş inancının en önemli isimlerinden biri olan Ana Fatma Ziyaretgâhı ve Munzur Suyu kenarında, derin ve kayalık bir vadinin içerisinde yer alan Halbori Gözeleri ziyaretimizin ardından türkülere destan olan ve halk dayanışması ile ünlü Munzur dağlarının güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a varış ve ilçe gezisi. Munzur Nehri kıyısında öğle yemeği molası veriyoruz. 'Munzur Baba' efsanesinin kaynağı gözeler, vadiler, dereler, köyler ve geleneksel yaşamları ve Munzur dağlarının kendine özgü bitki örtüsünü keşfedeceğimiz bu güzel günümüzün ve turumuzun bitiminde otelimize dönüş. Dinlenme. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.

3. GÜN, 25 Nisan 2021 Pazar : TUNCELİ –  HARPUT – ELAZIĞ – MALATYA - İZMİR

Otelde alınan kahvaltıdan sonra belirlenen saatte feribotla Elazığ’a geçerken Murat nehri kenarında bir kayalık üzerinde inşa edilmiş Keban Baraj Gölü yapılınca ada olarak kalmış Pertek Kalesi’ni  panoramik olarak göreceğiz. Kalenin içerisinde bir adet sarnıç bulunmakta olup, çevresindeki çinili odalarda da Mengüçoğulları’ndan izler bulunmaktadır. Harput’a hareket ediyoruz. 4000 yıllık tarihe sahip Harput, birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile önemlidir. Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii,  Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, Ahi Musa Mescidi, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, Tarihi Harput Evleri göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği sonrası Elazıg’dan Malatya’ya hareket edeceğiz. Malatya’da Kanal boyu, Saat Kulesi, Etnografya Müzesi, Yusuf Paşa Camii, Tarihi Malatya sokaklarını vekonakları gezip, Şire Pazarı ve Kaysı Pazarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Havalimanına transfer.  Saat 22.45 uçağı ile  İzmir’e hareket. Saat 00.35 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

23 - 25 Nisan 2021, 3 Gün - 2 Gece

04 - 06 Haziran 2021, 3 Gün - 2 Gece

Ücret Bilgileri

TUR BEDELİ NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  1325.00 TL    
TEK KİŞİLİK ODA FARKI    200.00 TL    

 

 

 

                   

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri, şehir ve çevre turları
 • Tunceli’de 4* Grand Şaroğlu Otel’de vb. 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Restorantta alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Müze ören yerleri giriş ücreti ve bağışlar
 • Pertek – Elazığ Feribot ücreti 
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir- Elazığ /Malatya - İzmir arası uçak bilet bedeli  ( Önerilen uçuşlar Pegasus Hy ve Sun Express Hy olacaktır.) 
 • Kişisel harcamalar
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan tüm içecekler

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 15 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri ....  Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
YUKARI