YENİCE ORMANLARI - KASTAMONU KANYONLARI - AMASRA

İZMİR-ANKARA-İZMİR UÇAK BİLETİ DAHİL

1. Gün Perşembe: İZMİR – ANKARA – YEDİGÖLLER – IHLAMUR TERAS – YENİCE KENT ORMANLARI  

Sabah saat 05.00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma ve saat 06.30 uçuşu ile Ankara’ya hareket. Saat 07.50 de varış ve havalimanında bizi bekleyen özel aracımıza transfer. Yol güzergahımızda uygun bir yerde kahvaltı molası vereceğiz. Yedigöller Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Çöküntülerle oluşmuş doyumsuz güzellikteki Yedigöller’de önce İncegöl ve Sazlıgölü daha sonra Nazlıgölü dolaşıp kısa fotoğraf molaları veriyoruz. Kuş  sesleri arasındaki gezimize devam ederek şelalelerin de bulunduğu Aşıklar çeşmesine geliyoruz ( 7 çeşmeden su içilirse tüm dilekler kabul olurmuş “ bizden söylemesi” ). Daha sonra Büyükgöl ve Deringöl çevresini dolaşıp en son Seringölü’de fotoğraflayıp turumuzu tamamlıyoruz. Sonrasında Yenice Ormanları’na gidiyoruz. Biyolojik çeşitlilik ve barındırdığı yaban hayatı ile dünya'nın sayılı ormanları arasında yer alan Yenice Ormanları, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından acil olarak korunması gereken 100 sıcak noktadan birisi olarak belirlenmiştir. Burası Türkiye'nin en büyük blok ormanıdır. İçinde hiçbir yerleşim yeri olmayıp kesintisiz orman alanına sahip bölgeye orman denizi denmektedir. Yenice ormanlarında anıt ağaçların bulunduğu arboretum "Açık Hava Orman Müzesi" alanı da bulunmaktadır. Yenice ormanlarında doğal şekilde telef olan kuş ve yaban hayvanları tahnit yöntemi ile doldurularak sergilendiği müze ziyaretimiz sonrasında Otelimize yerleşm.  Akşam yemeği ve geceleme Yenice Ormanları içinde Ihlamur Teras Bungalow otelde.

2.Gün:  Cuma: YENİCE ORMANLARI – SAFRANBOLU – AMASRA

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Adını yörede yetişen safran bitkisinden alan Müzekent Safranbolu; Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan bir kent. Panoramik olarak göreceğimiz turumuza Hıdırlık Tepesine çıkarak başlıyoruz. Kenti kuşbakışı resimleyecek ve bilgi alacağız. Safranbolu’da en güzel gezi evi olan; Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman tünelindeymiş gibi hissedeceksiniz. Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale mevkiini, Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyor ve bilgi alıyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molasının ardından Bartın üzerinden “Çeşmi Cihan“ Dünyanın gözü olarak nitelendirilen, limanı ve balığıyla ünlu Karadenizin şirin beldesi Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı ve bağımsız adaları ile eşsiz bir görsel güzelliğe de sahip olan Amasra; 3000 yıllık tarihi, yerel el sanatları, balıkçılığı ve kendini çevreleyen ormanlık alanları ile görülmeye değer yerlerden biridir. Otelimize gidiş ve yerleşme. Dinlenme. Akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

Kastamonu'da 4 cennet köşe: Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Valla Kanyonu ve Ilgarini Mağarası - 33.Gün :  Cumartesi: AMASRA – VALLA KANYONU – ILICA ŞELALESİ – HORMA KANYONU – KASTAMONU

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Eski Ceneviz yerleşimi olan bu şirin beldede; Amasra Kalesini, surları geziyor ve resimliyor ve Amasra müzesini geziyoruz. Ağaç oymanın en güzel örneklerini görebileceğiniz çarşısında verilecek alışveriş molası sonrasında Amasra’ya veda ediyor ve Pınarbaşı / Küre Dağları’na doğru yola çıkıyoruz. Küre Dağları Millî Parkı, barındırdığı endemik bitkiler ve zengin florasıyla Avrupa’nın biyo-çeşitlilik açısından önemli ekolojik noktalarından birisidir. Küre Dağları Milli Parkı, Avrupa’nın en seçkin koruma alanlarını simgeleyen “Pan Parks” sertifikasına sahip Türkiye’deki tek doğal alan. Millî park, tampon bölge uygulamasıyla dış etkenlerden korunuyor. Tampon bölgede, tam sekiz ilçe ve 23 köy bulunuyor. Bu uygulama, şimdilik sadece Küre Dağları Millî Parkı’nda geçerli. İlk olarak Valla Kanyonunu kuş bakışı seyretmeye gidiyoruz. Devrekani Çayı'nın Karadeniz'e ulaşmak için Küre Dağları'nı yarıp geçtiği doğal bir fenomen Valla Kanyonu! "Vahşi Cennet" olarak anılan dünyaca ünlü Valla Kanyonunda kendinizi, düşlerinizin ötesine geçen bir doğal ortamın içinde hissedeceksiniz… Hemen yakındaki Pınarbaşı’na gidiyoruz. Pınarbaşı İlçesi’ne vardığımızda bir cennetle karşılaştığımızı hissediyoruz. Yeri göğü kaplayan zümrüt yeşili ormanlar, bir milyon yıllık doğal oluşumlar arasında Ilıca Köyü içinde bulunan, Bizans’lılardan kalma bir hamamı geziyoruz. Ardından Suların 15 metre yüksekten dökülerek doğal bir havuz oluşturduğu Ilıca Şelalesi’ne gidiyoruz. Şelalenin en önemli özelliği, havuzun yemyeşil bir bitki örtüsü ile çevrili olması ve yüzmek için plajı andıran küçük bir kumsalı olması. Horma Kanyonu son uğrak noktamız. Karstik yapıya sahip kanyonda suların oyduğu dev taş kazanlar, müthiş bir görsellik sunuyor. Fotoğraf meraklıları için Horma Kanyonu, Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini gözler önüne seriyor. Buradaki yürüyüş platformlarında manzaranın keyfini çıkardıktan sonra Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kastamonu Merkez Gezilecek Yerler | Küçük ve Butik Oteller ...

4.Gün :  Pazar: KASTAMONU – ANKARA – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Antik çağlardaki stratejik yeri ve yakın tarihimizdeki tarihi önemi nedeniyle günümüzde de bizlere oldukça zengin sunumlar yapacak olan Kastamonu şehir turumuza başlıyoruz. Kastamonu Kalesi hakkında bilgiler alarak Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi'ne gidiyoruz. Ardından Münire Medresesi ve Yılanlı Darüşifaayı görerek, Nasrullah Kadı Külliyesi’ne ve meydanına ulaşıyoruz. Kastamonu’nun ara sokaklarında birbirinden özel ve olağanüstü sivil mimari örneklerini göreceğiz. Şerife Bacı Anıtı, Kastamonu Hükümet Konağı’nı görecek ve Saat Kulesi’nden Kastamonu’nun eşsiz manzarasını fotoğraflama imkanı bulacağız. Son olarak Mimar Vedat Tek Anı-Sanat-Restorasyon Merkezi’ne uğrayacağız. Belirlenen saatte Ankara Esenboğa havalimanına geçiyoruz. Pegasus HY ile bilet işlemleri sonrasında saat 22.20 de İzmir’e uçuş. Saat 23.35 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

24 - 27 Ekim 2024, 4 Gün, 3 Gece

14-17 Kasım 2024 4 gün - 3 gece

 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI

NAKİT

KK TEK ÇEKİM 3 TAKSİT 6 TAKSİT  
 İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI          
TEK KİŞİLİK ODA          
 06 - 12 YAŞ           

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Havayolu ile  İzmir / Ankara / İzmir uçak bilet bedeli 
 • Ankara’dan Ankara’ya kadar tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Yenice Ormanlarında  1 gece konaklama
 • Amasra’da 1 gece konaklama
 • Kastamonu'da 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Yerel restoranlarda alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Tursab seyahat güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Minibüs ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önemle tavsiye edilir.
 • Devlete veya yerel yönetimlere ödenen vergilerdeki artışlar ve/veya uygulamaya konulan yeni vergiler ile mazot fiyat artışları tur ücretlerine aynı oranda yansıtılacaktır.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise paket tur sözleşmesinde belirtilen iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.

 

YUKARI