YEŞİLIRMAK HAVZASI VE ANADOLU MEDENİYETLERİ TURU

FARKLI BİR TARİHE ERTELENECEKTİR

1. Gün, Perşembe: İZMİR – SİVAS – TOKAT

Sabah saat 06.30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus HY. kontuarı önünde buluşma ve saat 07.50 uçuşu ile Sivas’a hareket. Saat 09.25'de varışımızı takiben havalimanında rehberimizle buluşma sonrası güzel bir kahvaltıyla günümüze başlıyacağız. Ardından Sivas şehir turumuzu yapıyoruz. Selçuklu ve Osmanlı Dönemi mimari eserlerini ve taş oymacılığının en güzel örneklerini göreceğiz. 1271 yılında yapılmış Çifte Minareli Medrese, Eski Gök Bilimleri Medresesi, Buruciye Medresesi, Gök Medrese (dışardan) ve Atatürk Kongre Merkezi ve Etnografya Müzesi'ni geziyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye tarafından 2 Eylül–18 Aralık 1919 tarihleri arasında "Milli Mücadele Karargâhı" olarak kullanılan bina, Cumhuriyet tarihimizde çok önemli yer almaktadır. Atatürk’ün Sivas Kongresi'ni yaptığı ve günümüzde müze olarak kullanılan binanın gezilmesi ve gerekli bilgilerin verilmesinden sonra Tokat’a hareket. Varışımızı takiben alınacak öğle yemeğinde meşhur tokat kebabının tadına bakıyoruz. Şehir turunda ise; Ulu Cami, Taşhan, Tarihi saat kulesi, Gökmedrese (dışarıdan görülecektir), Halit sokak – Sulu sokak göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün, Cuma: TOKAT – BALLICA MAĞARASI – AMASYA

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Turhal'a hareket. Yolumuz üstünde Selçuklu Sultanı Alaettin Keykubat’ın annesi Mahberi Hatun adına yaptırdığı Mahpere Hatun Kervansarayı gezimizi tamamladıktan sonra Pazar ilçesinde bulunan ve UNESCO dünya mirası geçici listesinde yer alan Ballıca Mağarası'na gidiyoruz. 680 metre uzunluğundaki mağara beş kat ve sekiz farklı salondan oluşmaktadır. Ballıca mağarasının en önemli özellliği Türkiye’de hiçbir mağarada olmayan soğan sarkıtlarıdır. Koloniler halinde yaşayan yarasaların en belirgin canlı grubunu oluşturmasıdır. Amasya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben Antik İris Nehri-Yeşilırmak'ın oluşturduğu kanyonun içerisinde ayaklarını Yeşilırmak'a ve sırtını Harşane Dağına dayamış Osmanlı dönemi "Şehzadeler Kenti" Amasya şehir turunu yapıyoruz. Atatürk Anıtı, Amasya Genelgesi'nin yazıldığı Saraydüzü Kışlası, Amasya Kalesi, Hazeranlar Konağı, Yalıboyu Evleri, Alçak Köprü, Arkeoloji Müzesi, Mumya Müzesi, Sehzadeler Müzesi, Sultan II. Beyazıt Külliyesi, Amasya Darüşşifası (Bimarhane), Burmalı Minare Cami ve Gök Medrese'yi görüyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün, Cumartesi : AMASYA – MERZİFON – ÇORUM

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculukla Amasya’nın en büyük ilçesi olan Merzifon’a varış. Merzifon Çarşısı, Taşhan, Bedesten, Çifte Hamam, Saat Kulesi, 1427 yılında inşa edilmiş Çelebi Sultan Mehmet Medresesi ve cami bulunmakta. Eski çarşıda birbirine yakın konumda bulunan tarihi yapıları yürüyerek dolaşıyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Çorum’a hareket. İşk olarak ülkemizin önemli müzelerinden Çorum Müzesi'ni geziyoruz. Müzede yer alan eserlerin büyük bir bölümünü Hitit döneminin merkezi olan Hattuşa (Boğazkale), Alacahöyük, Şapinuva (Ortaköy) buluntuları oluşturur. Müzede diğer dönemlere ait eserler de önemli bir yer tutmaktadır. Şehir merkezinde ise saat kulesi ve Çorum evlerini görüyoruz. Leblebi alışverişi için serbest zaman sonrasında otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün, Pazar: ÇORUM – ALACAHÖYÜK – BOĞAZKALE – HATTUŞAŞ – YAZILIKAYA – ANKARA – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılış. İlk olarak Alacahöyük Antik şehrinde; Atatürk'ün talimatları ile Remzi Oğuz Arık ve Hamit Zübeyir Koşay tarafından kurulan Alacahöyük Müzesi'ni ve Alacahöyük ören yerini geziyoruz. Boğazköy-Alacahöyük Milli Parkı'na gidiyoruz. Boğazkale Müzesi'nin gezilmesi sonrasında Anadolu'da ilk siyasi egemenliği kuran Hititlerin başkenti Hattuşaş'ı geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Kral Kapısı ( Şuppiluliuma), Yer Kapı, Aslanlı Kapı, Büyük Tapınak, Hiyeroglifli Oda bulunmaktadır. Buradan 1000 tanrılı Hitit dininin tapkı merkezi olan Yazılıkaya'ya gidiyoruz. Yazılıkaya Açıkhava tapınağında A ve B odalarında törene giden tanrıların kabartmalarını göreceğiz. Keyifli bir günün ardından Ankara yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 20.00 civarı Esenboğa Havalimanı'na varış. Pegasus kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 21.50'de İzmir’e uçuş. Saat 23.05'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

29 Ekim-01 Kasım 2020, 3 Gece 4 Gün

 

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  1200 TL 220 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA  1450 TL 260 TL x 6 Taksit
***06-12 YAŞ   950 TL 170 TL x 6 Taksit

 

 

 

 

               *** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Sivas’tan Ankara’ya tüm ulaşım hizmetleri ve tüm çevre gezileri
 • 1 gece Tokat’ta 5* Dedeman Tokat Hotel’ de vb. konaklama
 • 1 gece Amasya’da ( S ) Emin Efendi Konakları’nda vb. konaklama
 • 1 gece Çorum’da 5* Anitta Hotel’ de vb. konaklama
 • Otellerde alınacak kahvaltılar ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Sivas - Ankara / İzmir Pegasus HY uçak bileti bedeli
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan her türlü ekstra içecek
 • Otellerdeki ekstralar
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Konaklama Vergisi (01.04.2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir.)

 

Önemli Notlar

 • Uçuş saatleri Pegasus HY & THY den alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Grup uçak biletleri 24 kişi olarak alınmıştır. Bilet kontenjanı dolduğunda münferit bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Seyahat sigortanız acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunmaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
YUKARI