YILBAŞI ÖZEL ANTAKYA

RANJOUS BUTİK HOTEL

Bu turumuzda; Seleukoslar’dan Osmanlı’ya  pek çok medeniyetin izlerini taşıyan; asırlardan bu yana barışın ve çok kültürlü yaşamın simgesi olan Antakya’yı inanç ve lezzet turizmi yönüyle de  gezecek ve tanıyacağız. Gastronomi dalında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil edilen Antakya’nın zengin mutlak kültürünü tanımak gezimize ayrı bir lezzet katacak. Şair ve yazar Sunay Akın’ın “Dünyanın en güzel yemekleri Antakya’da yenir.” Sözüne de hak vereceksiniz.

30 Aralık 2022, Cuma : İZMİR / ADANA / İSKENDERUN / ANTAKYA

Sabah saat 05.00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanında Sun Expres HY kontuarı önünde buluşma ve saat 06.45 Adana uçuşuyla, gastronomi dalında UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na 2018 yılında dahil edilen Hatay’a keyifli bir lezzet ve kültür yolculuğuna çıkıyoruz. Saat 08.10 da Adana’ya varışımızı takiben rehberimiz ve aracımızla buluşma. Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında 1. yüzyılda dünyanın en büyük 4. şehri olan Antakya’ya yöneliyoruz. Yolumuz üzerindeki Yılanlı Kale'de panoramik fotoğraf molası verip, İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkıyoruz. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek öğle saatlerinde gastronomi dalında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na 2018 yılında dahil edilen Hatay’da keyifli bir lezzet ve kültür yolculuğu bizleri bekliyor. Öğlen yemeğimizde Antakya’nın yerel lezzetlerini tatmak üzere restorantımıza gidiyoruz. İlk durağımız 2015 yılında açılmış olan, tarihin adeta tekrar canlandırıldığı Arkeoloji Müzesi olacak. İçerdiği mozaik ve sikke koleksiyonlarıyla dünyanın en zengin müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesi’nde Hitit, Helen, Roma ve Bizans dönemlerine ait eşsiz koleksiyonlar sergileniyor. Zeugma Müzesi’nin açılışı nedeniyle Dünya’da 3. sıraya düşen Antakya Mozaik Müzesini (M.S. 2.ve 5. yy arası Roma dönemine ait mozaikler) geziyoruz. Şehir merkezine 2 km. mesafedeki Neccar Dağı yamacında, M.S. 1.yüzyılda kayalara oyularak yapılmış, Hıristiyanlık dininin yayıldığı ilk kilise olduğuna inanılan St. Pierre Kilisesi gezimizi tamalıyor ve Hatay şehir merkezini keşfe çıkıyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Bugün ki programımızı Harbiye şelalelerinde sonlandırıyoruz. Akşam yemeğimizi almak üzere Harbiye’de bulunan restoranımıza gidiyoruz. Keyifli bir gecenin ardından otelimize dönüş ve geceleme.

31 Aralık 2022, Cumartesi : ANTAKYA / SAMANDAĞ / VAKIFLI KÖYLERİ / TİTUS TÜNELİ ** Yeni Yıla Merhaba **

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Samandağ’ını kapsayan gezimizi gerçekleştirmek için yola koyuluyoruz. Antik Çağ Limanı olan Samandağ İlçesi Antakya'ya 22 km. uzaklıktadır. Dünyanın en zengin bitki örtüsüne sahip Samandağ’da ilk olarak Hıdırbey köyünde ‘koruma altına alınmış’ ulu bir çınar olan Musa ağacını göreceğiz. Türkiye’deki tek Ermeni köyü olan Vakıf Köyüne doğru yola çıkıyor ve köyü ziyaret edip, sokaklarını geziyoruz. Hemen ardından Türkiye’de hâlâ varlığını sürdüren tek Ermeni köyü Vakıflı’ya gidiyoruz. Bu şirin ve temiz köyü gezerken köy kahvesinde çay içip köy kooperatifinden Vakıflı’nın meşhur doğal ürünlerinden alma fırsatı bulacağız. Samandağ sahilindeki balıkçı restorantında öğle yemeği için serbest zaman. Günümüzün son gezi yeri olan MS 1. yüzyılda yapılan Titus Tünelini göreceğiz. Müthiş bir doğa içerisindeki tünel muazzam büyüklüğüyle binlerce yıldır görenleri büyülüyor. Roma İmparatoru Vespasianus, dağdan gelen sel sularını önlemek için bu tünelin yapımını emretmiş ve tünel binlerce kölenin emeğiyle onlarca yılda tamamlanmış. Tünelin hemen yakınında bulunan Beşikli Mağara’da ise Roma soylularına ait olduğu düşünülen kaya mezarlarını göreceğiz. Otelimize dönüş. Dinlenme. Yılbaşı yemeği ve eğlencesi için lobide buluşuyor ve tarihi  restaurantamıza gidiyoruz.  Restaurant; zengin Antakya mutfağını, Halep ve Beyrut mutfağı ile sentezleyerek sizlere sunmaktadır. Bir de bu lezzetler Antakya’nın mimarisini yansıtan tarihi bir evde ve müzik eşliğinde olunca gecenin keyfine  doyum olmayacak. Unutamayacağınız bir geceyle yeni yıla merhaba diyeceğiz. Konaklama otelimizde.

01 Ocak 2023, Pazar : ANTAKYA / NECMİ ASFUROĞLU MÜZESİ / ALTINÖZÜ / TOKAÇLI  KÖYÜ / İZMİR

Kahvaltı sonrası tüm günümüzü Antakya’nın merkezinde tarihe yolculuk yaparak geçiriyoruz. Çan ve ezan seslerinin birbirine karıştığı, barış ve hoşgörü simgesi bu güzel kentte Anadolu’nun bilinen en eski camilerinden Habib-i Neccar Camisi’ni de görüp, tarihte ilk ışıklandırılan caddelerden Herod Caddesi’nde yürüyecek, Türk Ortodoks Kilisesi’ni, Katolik Kilisesi’ni, Havra’yı, eski Antakya sokaklarını ve evlerini göreceğiz. Tarihi Affan Kahvesi’nde kahvemizi içecek, Yusuf Usta’nın meşhur künefesini deneme fırsatı bulacağız. Roma, Bizans, Orta Çağ ve İslamiyet dönemlerine ait eserlerin olduğu, The Museum Hotel’in üzerine kurulu olduğu Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesini gezmek istermisiniz? Günümüzün son gezi yeri olan  Altınözü’ne hareket ediyoruz. 75 metre yükseklikteki muhteşem doğa manzarasıyla buradaki cam seyir terasın keyfini çıkarıyoruz. Türkiye’nin tek Arap Hıristiyan köyü Tokaçlı, buradaki Maria Ana Rum Ortodoks Kilisesi ve zeytin müzesi de gezeceğimiz yerler arasında olacak. Uçak saatimize kadar serbest zaman. Hatay Havalimanı’na hareket. Bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolunun direkt uçuşu ile saat 23.00 da İzmir’e hareket. Saat 00.45 de İzmir’e varış.                                    

Bu Turun Tarihleri

30 Aralık 2022  - 01 Ocak 2023, 2 Gece 3 Gün

 

 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI  NAKİT

 3TAKSİT

   6 TAKSİT

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  5250 TL  1840 TL x 3 Taksit  945 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA  6250 TL    2190 TL x 3 Taksit  1125 TL x 6 Taksit
       

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir / Adana & Hatay / İzmir Sun Express Havayolu uçak bileti
 • Adana’dan Antakya’ya programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Antakya’da Ranjous Butik Hotel’de vb. 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Yerel restoranda alınacak akşam yemeği ( 1 ) 
 • Yılbaşı Gala Yemeği  ( Limitsiz alkollü ve alkolsüz içecek ile )
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmeti
 • Tursab seyahat güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar

 

Önemli Notlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önemle tavsiye edilir.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise paket tur sözleşmesinde belirtilen iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.
YUKARI