YILBAŞI ÖZEL KAPADOKYA UÇAKLA

5*DOUBLE TREE BY HİLTON AVANOS

30 Aralık  2022, Cuma : İZMİR / KONYA (Mevlana Müzesi – Alaattin – Ulu Cami) – KAPADOKYA (Ihlara Vadisi)

Sabah saat 04.45 de Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Bilet işlemlerimizi yapıyor ve saat 06.15 de Konya’ya hareket ediyoruz. Saat 07.45 de Konya havalimanına varış. Aracımız ve rehberimizle buluşma. Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında Mevlana Müzesini ve Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Mevlana Müzesi’nde Mevlana Celaleddin Rum-i ve babası Bahaeddin Veled’in Sandukası, el yazması eserler, şadırvan, gümüş kafes, Sakal-ı şerif, tasavvufi çalgılar, Aşevi ve Derviş Evini görüyor ve bilgi alıyoruz. Sonrasında Alaaddin Tepesi ve Ulu Camii’yi görüyor ve Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Yol üzerindeki Selçuklu Kervansaraylarından Sultanhan’ı gezip Ihlara Vadisi’ne ulaşıyoruz. Kapadokya Bölgesi’ndeki en güzel, en özel doğal güzelliklerden biridir göğe kadar uzanan ağaçlarla çevrili Ihlara Vadisi. Kartpostalları aratmayan ve doğanın en güzel renklerini, Melendiz Çayı’nın görüntüsüyle birleşip benzersiz bir güzellik sunar ziyaretçilerine. Eğer ilk kez gidiyorsanız, vadi içerisinde bulunan kiliseleri gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Yüzden fazla kilise olmasına rağmen sadece birkaçı gezilebilir durumdadır. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği  ve geceleme otelimizde.

31 Aralık 2022, Cumartesi: KAPADOKYA ( Kaymaklı, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Göreme Açık Hava Müzesi, Çavuşin Köyü ) ***** Yeni Yıla Merhaba *****

Kahvaltı sonrası belki de gezimizin en heyecanlı bölümü olan Nevşehir’e 20 kilometre mesafede yer alan Kaymaklı Yer Altı şehrine hareket ediyoruz. Burası 8 kattan oluşmaktadır ve genişlemesinde Roma ve Bizans dönemlerinin büyük etkisi vardır. Ardından Uçhisar’dan başlayıp Göreme’ye kadar uzanan, lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakadan oluşan antik mağaraların bulunduğu Güvercinlik Vadisi’ne gidiyoruz. Adını bölge halkı tarafından beslenen güvercinler için yumuşak kayalara oyulan güvercinliklerden almıştır. Kapadokya’nın en güzel seyir noktası olan Uçhisar Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Kapadokya’nın en yüksek noktası Uçhisar Kalesi tüm görkemi ile Kapadokya’nın manzarasına hakim ve stratejik bir konumdadır. 1950’li yıllara kadar kale içine oyulmuş odalarda yaşam sürmüştür. Şimdi ki durağımız Göreme Açık Hava Müzesi olacak. Göreme; Avanos yolu üzerinde küçük bir köy olan etkileyici bir coğrafyada, dev gibi bir oyma kaya kütlesinin altına kurulmuş küçük bir yerleşim yeridir. 1985 yılında Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’nde görülecek yerler arasında; Elmalı, Azize Barbara, Yılanlı, Tokalı Kiliseleri ve Manastırlar ile eski yemekhane ve mutfak kompleksi bulunmaktadır. Son olarak geçmişte rumlarla müslümanların birlikte yaşadığı bir köyün hemen arkasında yer alan Çavuşin Köyü’nde kısa bir yürüyüş yapacağız. Belirlenen saatte otelimize dönüş. Unutulmaz dakikalar yaşayacağımız muhteşem Yılbaşı Gala programı için hazırlık. Güzel anlarla başlayacağımız yeni yıl eğlencesi ve yemeği. Ve hoş geldin 2023... Geceleme otelimizde

01 OCAK 2023,Pazar: KAPADOKYA ( Zelve Açık Hava Müzesi, Zelve Vadisi, Paşabağı, Dervent Vadisi, Ürgüp, Üç Güzeller Peribacaları, Ortahisar Kalesi ) – KONYA / İZMİR

Güzel bir Kapadokya sabahında otelimizde alacağımız keyifli bir kahvaltı sonrası, belirlenen saatte çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak Peribacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Zelve Açık Hava Müzesini görecek ve Zelve Vadisi içinde yer alan Paşabağı’na gideceğiz. Paşabağı; Kapadokya bölgesindeki en büyülü, en etkileyici yerlerinin başında gelir. Paşabağı evrenin bir hediyesi gibi duran peri bacalarının küçüklü, büyüklü enteresan örneklerini görebileceğiniz bir yerdir. Üçlü, birleşik ve tekli peri bacaları manzarasıyla ünlü adeta peribacalarının oluşumunu izleyebileceğimiz küçük bir müze olan Paşabağı/Rahipler Vadisi ve Keşişler Vadisini resimliyoruz. Daha sonra peri bacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı son derece değişik yeryüzü şekillerinin oluştuğu Devrent Vadisi'nde fotoğraf çekmek için yola koyuluyoruz. Diğer adı Pembe Vadi olan Devrent Vadisi doğanın oluşturduğu heykel müzesi gibidir adeta... Ürgüp’e hareket. Tüm Kapadokya bölgesinin karakterini taşıyan içi oyulmuş kayalar ve bu kayaların üzerine yapılmış taş ev konaklar Ürgüp’te çokça göreceğimiz mimari örnekleridir. Bu taş evlerin işçiliğini görmek için de Ürgüp’ün sokaklarında yürüyeceğiz. Bölgeden ayrılmadan önce son olarak Kapadokya’nın en büyük peri bacası diye adlandırılan Ortahisar Kalesi’ni göreceğiz. Konya havalimanına hareket ediyoruz. Sun Express HY ile saat 22.50 de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 00.25 de İzmir’e varıyor ve güzel anılarla vedalaşıyoruz.                         

Bu Turun Tarihleri

30 Kasım 2022  -  01 Ocak 2023;   3 Gün, 2 Gece SATIŞA KAPANMIŞTIR

 

Ücret Bilgileri

TUR BEDELİ NAKİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 6950 TL 1250 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA 8950 TL 875 TL x 6 Taksit
     

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / Konya / İzmir arası Sun Express Havayolları uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • 5*DoubleTree by Hilton Avanos Cappadocia’da vb. 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • DoubleTree by Hilton Avanos Cappadocia’da Yılbaşı Balosu & Gala Yemeği ( Limitsiz İçkili ) 
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Tursab seyahat güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Son gün alınacak akşam yemeği                                                             
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Balon turu

 

Önemli Notlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önemle tavsiye edilir.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise paket tur sözleşmesinde belirtilen iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.
YUKARI