YILBAŞI ÖZEL MARDİN

BAĞDADİ RESTORANT'TA ÖZEL YILBAŞI EĞLENCESİ(LİMİTLİ İÇECEK İLE)

Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, kesişme noktalarından biri olan Diyarbakır’da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hevsel Bahçeleri’ni, yeni düzenlenmiş haliyle bölgenin en iyi müzelerinden Diyarbakır Arkeoloji Müzesini; İmparator Konstantin tarafından inşa edilen Diyarbakır Surlarını, Anadolu’nun en eski camilerinden Diyarbakır Ulu Camii ve Diyarbakır’ın tarihi mahalleleri arasında gezerek  önemli eserlerini, sivil mimariyı tanıyacaksınız.

Türkiye’deki iki önemli Süryani metropolitliğinden birisi olan ve 397 yılında kurulan dünyanın en eski “aktif” manastırlarından Mor Gabriel Manastırını göreceğiz. Geleneksel el zanaatlarının doruklara vardığı telkari işçiliğini, taş oymacılığını, kuyumculuğu ve dokumacılığı geliştirmiş kent bizi büyüleyecek. Ve tabii; İlmek ilmek örülmüş göz kamaştırıcı detayları,  asırlık evleriyle geçmişin ihtişamını günümüze taşıyan Doğu Anadolu’nun kadim şehirlerinden Mardin, kültürler kavşağında Anadolu’nun en görkemli parçalarından birini bu turumuzda görecek ve yeni yıla bu kadim kentte gireceğiz…

1.Gün: 30 Aralık 2022 Cuma : İZMİR –  DİYARBAKIR  ( Şehir Turu) - MARDİN

Sabah saat 04.15 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express Havayolları kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 05.50 de Diyarbakır’a uçuş. Saat 07.45 de varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Diyarbakır kent merkezi turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Evliya Çelebi’nin “Şehir kimin eline geçerse geçsin hep mabet olarak kaldığını” belirttiği Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Diyarbakır Ulu Camii, Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare Camii ve Mesudiye Medresesi bulunmakta. Ayrıca Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ziya Gökalp Müzesi, Dengbej Evi, Diyarbakır surlarını ve Surp Giragos Ermeni Kilisesini göreceğiz. Diyarbakır surlarının bir parçası olan Keçi Burcu’nu ve Mardin Kapı’yı görüyor ve UNESCO Dünya Kültür Listesi’nde yer alan Hevsel Bahçeleri hakkında bilgi alıyoruz. Ardından On gözlü köprüde kahve molası vereceğiz. Diyarbakır’dan ayrılıyoruz. Mardin’e hareket.  Mardin’e varışımızı takiben otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün: 31 Aralık 2022;Cumartesi: MARDİN / MİDYAT – MOR GABRİEL – EZİDİ KÖYÜ (Mağara köyü) – KASİMİYE ***** Yeni Yıla Merhaba *****

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Midyat’a hareket. İlk olarak Turabdin Bölgesi Metropolitlik Kilisesi olan Mor Gabriel Manastırı’nı (Deyrulumur Manastırı) ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında Süryanilik hakkında önemli bilgiler alacak, Ana Kilise; Theodora Kubbesi, Azizler Evi’ni görüp manastır yaşamına yakından tanıklık edeceğiz. İkinci durağımız Midyat yakınlarındaki Mağara Köy olacak. Ezidi köyü olarak bilinen yerleşimde Ezidi kültürü hakkında bilgiler alacağız. Uygun olması durumunda kutsal mekanlarını görme fırsatı bulacağız. Mardin ve civarında yerleşmiş farklı kültürlerin hep birlikte uyum içinde yaşayışlarını yakından göreceğiz Midyat’a dönüp ilçe merkezinde nefis yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında yürüyerek Midyat’ı gezmeye başlıyoruz. Mor Barsavmo Kilisesi, Midyat Konuk Evi ve Midyat Çarşısı’nı görüyoruz. Taş işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz bu yapıları fotoğraflayıp, Midyat gezimizi tamamlamamızın ardından aracımıza biniyor ve Mardin merkeze dönüyoruz. Kasımiye Medresesini geziyor ve Mardin’de Mezopotamya ovasına karşı akşam çaylarımızı içiyor ve otelimize dönüyoruz. Dinlenme. Akşam yemeğimiz ve Yılbaşı gala eğlencemiz için yerel restorantımıza gidiyoruz. Unutamayacağınız bir geceyle yeni yıla merhaba diyeceğiz. Konaklama otelimizde.

01 Ocak 2023, Pazar: MARDİN / DARA – DEYRULZAFARAN – ŞEHİR MERKEZİ / İZMİR

Kahvaltıdan sonra Roma döneminde bir garnizon şehri olan Dara-Anastasiopolis Antik Kenti‘ne gidiyoruz. Doğu Roma İmparatorluğu'nun, sınırını Sasanilere karşı korumak amacıyla kurduğu Mardin'deki Dara Antik Kenti, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği bir kenttir. Saray, mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz kent; bize Selçuk’taki Efes antik kentini anımsatacaktır. Dara Harabeleri, kaya mezarları, sarnıçlar ve zindan yapılarını gördükten sonra şimdiki durağımız Deyrulzafaran Manastırı olacak. İsa’dan sonra 5. yüzyılda Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin merkez patrikliğini yapan manastır hakkında bilgiler alacağız. Muhteşem mimarisi yanında Süryani Kilisesi’nin önemli merkezlerinden biri olan Manastır aynı zamanda 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgâh yeriydi. Öğle yemeği sonrası, Mardin eski kent merkezinden başlayarak şehri yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Önce Mardin'in en önemli Süryani kiliselerinden Kırklar Kilisesi'ni gezeceğiz. Cumhuriyet Meydanı’ndan geçerek Latifiye ve Ulu Camii'ni görüyoruz ve Mardin çarşılarını geziyoruz. Süryani taş ustalarının elinden çıkma dünyaca ünlü Mardin taş evlerini, PTT binasını görüyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde kent merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrasında Mardin Havalimanı’na gidiyoruz. Saat 23.05 de İzmir’e hareket ve 01.20 de İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

30 Aralık 2022 - 01 Ocak 2023, 2 Gece 3 Gün 

Ücret Bilgileri

 

  TUR BEDELİ

      NAKİT    

     İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

    6250 TL

     2190 TL x 3 TAKSİT

    1125 TL x 6 TAKSİT

     TEK KİŞİLİK ODA

   7450 TL 

      2600 TL x 3  TAKSİT

    1340 TL x 6 TAKSİT

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir – Diyarbakır / Mardin – İzmir Sun Express HY uçak bileti bedeli
 • Diyarbakır – Mardin arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • 2 gece Mardin  merkezde Gazi Konağı Butik Otelde konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Yerel Restorantda Mardin mutfağının özel menüsü ile  ilk gece alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Mardin Bağdadi Restorantda yöresel lezzetler ve özel eğlence eşliğinde yapılacak  Yılbaşı Balo özel programı   ( Limitli içecek ile )        
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

MARDİN BAĞDADİ RESTAURANT’TA YILBAŞI GALA YEMEĞİ

BAŞLANGIÇLAR: MEZOPOTAMYA TABAĞI
(Keyfi binebi – lor gızbara – tahinli patlıcan –mardin kabak -atom- soslu patlıcan – yoğurtlu sal – humus –bürüce – derik zeytini-şemsil yakudi ) MİDYAT TURŞU, NARLI PEYNİRLİ ROKA SALATASIETLİ ÇİĞ KÖFTE, EZİNE PEYNİRİ 
ARA SICAKLAR: PASTIRMALI  PAÇANGA BÖREĞİ, CEVİZLİ  İROK ( KIZARTILMIŞ İÇLİ KÖFTE )ISPANAKLI PEYNİRLİ SEMBUSEK
ZEYTİNYAĞLI  SARMA 
ANA YEMEK:  BADEMLİ KESTANELİ İÇ PİLAV EŞLİĞİNDE KUZU DOLMA 
TATLI: TAHİNLİ CEVİZLİ KABAK TATLISI
İÇECEKLER: LİMİTLİ ALKOLLÜ İÇECEKLER  - BİR KADEH SICAK ŞARAP İKRAMI  VE SOFT İÇECEKLER 
GECE SONUNDA:  SPECİAL BAĞDADİ ÇORBASI

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • İlk gün ve son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri​

 

 

Önemli Notlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önemle tavsiye edilir.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise paket tur sözleşmesinde belirtilen iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.
YUKARI